Jak hledat práci

Zasílání CV naslepo ANEB ještě jeden tip, jak hledat novou práci

Všechny zmíněné portály jsou samozřejmě dobrým způsobem hledání naší vysněné práce. CO je však potřeba vzít také do úvahy je fakt, že když odpovídáme na dané inzeráty, již nikomu nedojde PODSTATNÝ DETAIL. Jaký, ptáte se? Podstatný detail vidíme v tom, že když visí inzerát na některém z kanálů, znamená to, že již je náborový proces v plném proudu, někdy dokonce již u konce. Jak to? U dané společnosti totiž vznikla potřeba zaplnit prázdné místo a v první řadě se zaměstnavatel podívá nejdříve do svých interních řad. Poté se o místě dozvěděli „známí“ všech zaměstnanců, poté možná společnost sáhla do „CVček“, které si nastřádala (ať už za jakýmkoliv účelem) a AŽ PO TOMTO VŠEM společnost vydává INZERÁT.

Co tedy RADÍME? Za nás se určitě vyplatí posílání „CVček“ naslepo. (A to nejen do vysněných firem, ale i k nám do PROFESKONTAKTU! Proč do Profeskontaktu? (pokud Vás nezajímá proč, prostě přeskočte ve čtení o odstavec níže). Protože č. 1 – u nás v ProfesKontaktu nikdy nevíme, jakou pozici náš klient bude potřebovat. Je tedy lepší zaslat životopis, my s Vámi uděláme pohovor a až přijde vhodná pozice pro Vás, už Vám jen dovoláme detaily a nemusíme se zdržovat pohovorem. Protože č2. S některými TOP klienty máme úmluvu, že pokud máme zajímavého kandidáta, tak jim ho tzv. „nastřelím“ i když zrovna nikoho takového nehledají. Oni kandidáta posoudí a případně pro něho vymyslí novou pozici.

V tomto odstavci si tedy konečně řekneme, proč posílat do firem „CVčka“ naslepo. Přijde Vám to jako totální ztráta času? NEMUSÍ BÝT! Vaše žádost se totiž BUĎ personalistovi může dostat do ruky ve chvíli, kdy se mu to nejvíce hodí. NEBO se personalistovi dostane Vaše žádost ve chvíli, kdy nikoho nehledá, ale Vaše „CVčko“ je natolik zajímavé, že si ho schová do budoucna. PROČ? Žádný personalista totiž nikdy neví, kdo dá zrovna výpověď, nebo kdy bude chtít nějaký manažer rozšiřovat svůj tým.

Pojďme se spojit a najít
pro Vás tu pravou pozici!

Zašlete nám své CV

Můžete přiložit CV

Odesláním fomuláře beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.

Odeslat

Neváhejte nám zavolat nebo napsat

  +420 724 357 872
  kariera@profeskontakt.cz