První dny v práci

První dny v práci

Zvládli jste napsat kvalitní životopis, motivační dopis, poté jste uspěli u pracovního pohovoru a nakonec si Vás Vaše vysněná společnost vybrala jako svého zaměstnance? GRATULUJEME! Poslední rady, které Vám tak můžeme předat, jsou JAK ZAZÁŘIT PRVNÍ DNY V PRÁCI! 

Uvědomte si, že každý někdy někde začínal! Nová práce, nová kancelář, noví kolegové i nadřízení, nové vlastně úplně všechno. Podívejte se na to z druhého konce – nové ZKUŠENOSTI, nové KONTAKTY, nové a neokoukané PROSTORY. Celý život se setkáváme s novými věcmi a každou novou věc bychom měli vnímat jako VÝZVU ZDOKONALIT SE. 

První dny v práci jsou nejdůležitější, protože budete nasávat všechny důležité informace. MĚJTE OČI OTEVŘENÉ. Sledujte:

  • kdo se s kým baví, kdo s kým chodí na oběd
  • jak spolu kolegové navzájem komunikují, podporují se/nebo mezi sebou soutěží?
  • jaká je kancelářská politika
  • jaká je kultura společnosti

V prvních dnech byste se měli setkávat s co nejvíce lidmi, zkuste se účastnit všech možných formální i NEFORMÁLNÍCH setkání. Při těchto setkáních navazujte hovory s kolegy či nadřízenými /podřízenými. Od nového člena týmu se očekává, že bude chtít poznat společnost a bude při tom aktivní. Nebojte se vměšovat do diskuzí (samozřejmě pouze pokud do diskuze můžete přispět něčím smysluplným).

Uvědomte si, že nejenom pro Vás je všechno nové, ale i vy jste nový pro ostatní. Opět se budeme opakovat, ale v první řadě se od Vás čeká aktivita. Nečekejte, až se Vás někdo ujme, neuzavírejte se před světem. Pokud chcete ZAZÁŘIT, zkuste ostatním nabízet pomoc. Uvidí tak Vaši ochotu a vstřícnost. Naopak pokud někdo nabízí pomoc Vám, nebraňte se ji. Pomoc přijměte s pokorou a PODĚKOVÁNÍM!

V poslední řadě byste měli ukázat, že nadřízení neudělali CHYBU, když Vás přijali. Svou aktivitou a komunikací zjistěte, co se od Vás konkrétně očekává. Nastavte si cíle (ať už sami, nebo třeba spolu se svým šéfem) a časové období, kdy těchto cílů dosáhnete. Uvidíte, že Vaše motivace se ZDOKONOLOVAT jen poroste.

RADA NAD ZLATO! Hádáte se dlouhodobě s manželem a jste z toho v depresi? Štve Vás Vaše dcera, protože chodí pozdě domů? Nechte tyhle problémy doma a neházejte je první týden v práci na Vaše nové kolegy!

Pojďme se spojit a najít
pro Vás tu pravou pozici!

Zašlete nám své CV

Můžete přiložit CV

Odesláním fomuláře beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.

Odeslat

Neváhejte nám zavolat nebo napsat

  +420 724 357 872
  kariera@profeskontakt.cz