Pohovor

Životopis i motivační dopis Vám pomohl rozrazit dveře do Vaší vysněné společnosti? Než vyrazíte na setkání, koukněte na tipy, jak POHOVOR zvládnout!

Zvládli jste napsat životopis i motivační dopis a jste ZVÁNI na pohovor? CO TEĎ?

V první řadě je důležité si uvědomit, že při pohovoru jdete se svou kůží na trh! Řádně se na to připravte! 

První dojem je NEJDŮLEŽITĚJŠÍ! Proto byste měli působit zdravě sebevědomě. Co udělat, abyste cítili pevnou půdu pod nohama?

  • Zjistěte si vše o společnosti, do které jdete na pohovor. Použijte k tomu všechny možné zdroje: web společnosti, obchodní rejstřík, Facebook, Instagram, LinkedIn, aj.
  • Den před pohovorem se podívejte na svůj životopis a zapřemýšlejte, na co by se Vás u pohovoru mohli zeptat
  • Dobře si naplánujte cestu a DORAŽTE VČAS. Pokud se stane nečekaná okolnost, dejte o svém zpoždění vědět dostatečně DOPŘEDU!
  • Dobře se vyspěte
  • Na pohovoru se chovejte přirozeně! Nic nepřehrávejte, nezveličujte. Vsaďte na svou přirozenost a selský rozum.
  • Vždy se soustřeďte na danou otázku, nehodnoťte se (pokud k tomu nejste vyzváni), udržujte logický tok myšlenek a nenechte se rozhodit.
  • NIKDY se nedívejte na hodinky ani mobilní telefon!
  • Klaďte smysluplné otázky (např. Jakých úspěchů jste dosáhli v poslední době? Je nabízená pozice nová, nebo na ní již někdo působí?  Jaký musí být člověk, aby na dané pozici uspěl?  V čem je Vaše společnost jiná oproti konkurenci?

Přirozená nervozita je u pohovoru normální. Zkuste brát pracovní pohovor spíše jako příležitost, jak se dozvědět všechny potřebné informace o společnosti a dané pozici. Nezapomeňte, že naproti Vám bude sedět také pouze „obyčejný“ člověk, kterého ráno rozčílili děti, nebo se polil ranní kávou. A vezměte v úvahu, že i personalista může být nervózní!

Pojďme se spojit a najít
pro Vás tu pravou pozici!

Zašlete nám své CV

Můžete přiložit CV

Odesláním fomuláře beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.

Odeslat

Neváhejte nám zavolat nebo napsat

  +420 724 357 872
  kariera@profeskontakt.cz